اعزام تعمیرکار فوری :: ۰۹۱۲۵۸۰۰۱۹۲

7 علت مهم ارور ۴۰ ۷۰ ۸۰ پکیج ایران رادیاتور و روش رفع خطا

ارور ۴۰ ۷۰ ۸۰ پکیج ایران رادیاتور و روش رفع خطا

مطمئنا شما هم بدنبال جواب این سوال آمده اید که چرا ارور 40 70 80 پکیج ایران رادیاتور بروز می کند

اگر شما به دفترچه راهنمای پکیج ایران رادیاتور مراجعه کنید در توضیح این خطا متن زیر را خواهید دید : 

ترموستات ایمنی قطع کرده ولی دمای آب شوفاژ معمولی می باشد

شاید اولین چیزی که با خواندن جمله بالا به ذهن شما برسد اینکه خب پس ترموستات ایمنی یا همان ترموستات حد خرابه ولی این تمام ماجرا نیست . و هر گردی گردو نیست . 

در این پست تلاش می کنیم به بررسی دقیق ارور ۴۰ ۷۰ ۸۰ ایران رادیاتور بپردازیم و تا حد امکان راههای برطرف شدن این مشکل را بیان نماییم

معنی ساده خطای 40 70 80 پکیج ایران رادیاتور به معنی داغ کردن بیش از حد پکیج  می باشد

مابقی ارورهارو میتونید در فهرست کامل ارورهای پکیج ایران رادیاتور مشاهده کنید.
گرمای بیش از حد  دلایل مختلفی دارد:

ارور 40 70 80  ایران رادیاتور در اثر بستن شیر های مدار رادیاتور ها

یکی از دلایل شایع برای ارور 40 70 80 در پکیج ایران رادیاتور، گرفتگی مدار شوفاژ است که علت های مختلفی دارد. گاه این گرفتگی بر اثر اشتباه استفاده کننده از پکیج صورت می گیرد. برای مثال، گاهی شخص بدون اینکه شوفاژ را از روی پکیج قطع کند یا خاموش کند ( ولوم شوفاژ را روی صفر بگذارد ) اقدام به بستن شیرهای زیر پکیج می کند که این کار باعث گرفتگی مدار شوفاژ می شود .

یا اینکه اقدام به بستن شیرهای رادیاتورها  می کند که همین کار باعث ارور 40 70 80  در پکیج ایران رادیاتور می شود.

بستن شیر رادیاتورها و ارور ۴۰ ۷۰ ۸۰ ایران رادیاتور

گرفتگی رادیاتور در بعضی موارد به دلیل ایجاد رسوب شدید در رادیاتور اتفاق می‌افتد که باید توسط سرویسکار متخصص بازدید شود و با شستشو مسئله برطرف شود. همچنین، گاهی این رسوبات در صافی برگشت رادیاتور گیر می‌کنند و باعث کیپ شدن صافی برگشت شوفاژ می‌شوند. در همه این موارد، اگر پیگیری انجام نشود، باعث سوختن پمپ پکیج خواهد شد

صافی برگشت پکیج و ارور ۴۰ ۷۰ ۸۰ ایران رادیاتورارور 40 70 80 ایران رادیاتور در اثر سوختن پمپ پکیج

در پکیج ایران رادیاتور، سوختن پمپ یکی از پرتکرارترین علل بروز خطای 40 70 80 است. با سوختن پمپ، آب در مدار گردش ندارد و مطمئنا آب بیش از حد داغ می‌شود و به عبارتی جوش می‌آورد که همین باعث بروز خطای 40 70 80 در پکیج ایران رادیاتور می‌شود

معمولا در اکثر موارد  پمپ تعمیر نشدنی است و باید تعویض گردد . در زیر عکس پمپ را می بینید 

پمپ پکیج ویلو و گراندفوس
پمپ پکیجارور پکیج ایران رادیاتور 40 70 80 در اثر گرفتگی مبدل ثانویه

 در واقع یک حالت خاص از علت اول است که همان گرفتگی است . در این حالت زمانی که آب گرم باز می شود آب گرمی که به درون مبدل ثانویه یا مبدل صفحه ای ( Plate heat exchanger ) می رود تا آب گرم مصرفی را گرم کند به دلیل رسوب زیاد گردش مناسبی ندارد و در نتیجه حرارت ان بالا می رود در این حالت معمولا آب سرد و گرم می شود و یا اگر رسوب شدید باشد   ارور 40 70 80 در  پکیج ایران رادیاتور ظاهر می شود .

مبدل ثانویه پکیج و سرد و گرم شدن آب پکیجارور ۴۰ ۷۰ ۸۰ پکیج ایران رادیاتور به دلیل رسوب گرفتن مبدل اصلی 

مبدل اصلی پکیج رسوب دارد . این حالت هم یک حالت خاص از حالت اول که گرفتگی است که البته معمولا نسب به مبدل ثانویه کمتر اتفاق می افتد و ارور 40 70 80 پکیج ایران رادیاتور را سبب می شود  این حالت هم باعث عدم انتقال حرارت می شود که نتیجتا  باعث ایجاد خطا می شود .

 گرفتگی مبدل اصلی پکیج و رفع ارور ۴۰ ۷۰ ۸۰ ایران رادیاتورارور 40 70 80 پکیج ایران رادیاتور به دلیل خرابی ترموستات حد پکیج

 البته این مورد هم به ندرت اتفاق می افتد . در واقع سنسوری یا همان ترموستاتی که فرمان ارور ۴۰ ۷۰ ۸۰ ایران رادیاتور  را به برد می دهد ←  ترموستات حد است یا (همان ترموستات 105 درجه یا 107 درجه )  ولی خود این سنسور معمولا  خراب نمی شود ولی اگر خراب شود همین کد خطا را می دهد .

نکته : متاسفانه بعضی از افراد که ناشی هستند  چون این ارور مربوط به این قطعه هست فکر می کنند با تعویض این قطعه مشکل حل می شود . در حالی که احتمال این که ارور ۴۰ ۷۰ ۸۰ ایران رادیاتور از این قطعه باشد در بیشترین حالت 5 درصد است . اگر این ارور از این قطعه باشد با ریست کردن این  ارور حتی به صورت لحظه ای هم برطرف نمیشه . 

ترموستات حد پکیج ایران رادیاتور و ارور ۴۰ ۷۰ ۸۰ ایران رادیاتور
 ارور 40 70 80  ایران رادیاتور و مشکل در ntc شوفاژ

ترمیستور ntc شوفاژ مشکل دارد . این مورد هم  احتمالش کمتر است ولی کاملا محتمل است . به تجربه ثابت شده است که خرابی سنسور ntc می تواند هر مشکلی عجیب و غریبی را باعث شود . در واقع وقتی ntc  شوفاژ مشکل دارد و دما را به درستی اعلام نمی کند و شعله خاموش نمی شود و نتیجتا حرارت دستگاه بیش از حد بالا می رود .و خطای 40 70 80 ایران رادیاتور را سبب می شود.
ارور ۴۰ ۷۰ ۸۰ ایران رادیاتور و بالا بودن شعله پکیج بیش از حد

اگر شعله پکیج در حالت شوفاژ بیش از حد بالا باشد ( و یا حتی در حالت آبگرم مصرفی )  باعث می شود تا دما ناگهانی افزایش یابد و در نتیجه ترموستات حد عمل کرده و باعث بروز ارور 40 70 80 پکیج ایران رادیاتور شود .

البته معمولا شعله خود به خود  از تنظیم خارج نمی شود . و معمولا توسط افراد ممکن است تنظیم شعله به مشکل بخورد . اگر به این مورد مشکوک هستید در اینجا تنها کاری که موقتا می توانید انجام دهید اینکه دمای شوفاژ و آب گرم مصرفی رو از روی پکیج کم کنید شاید به طور موقت مشکل پکیج حل بشه البته سر فرصت باید شعله رو یک نفر تنظیم کنه.
تهویه پایتخت، با بیش از 10 سال تجربه در زمینه تعمیر و نصب کولر گازی در غرب تهران، تعمیر و نصب پکیج در غرب تهران خدمات خود را با کیفیت و قیمتی مقرون به صرفه ارائه می‌دهد. این مجموعه تمامی برندهای کولر گازی و پکیج را تعمیر می‌کند و خدمات تعمیر شامل عیب یابی، تعمیر و تعویض قطعات، شارژ گاز و سرویس و نگهداری می‌شود.

خدمات نصب تهویه پایتخت نیز با بهترین کیفیت و قیمت ارائه می‌شود. این مجموعه خدمات نصب شامل مشاوره رایگان، نصب اصولی و استاندارد و تست و راه اندازی می‌شود.

از مزایای خدمات تهویه پایتخت می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • سابقه طولانی و درخشان
  • کادر مجرب و متخصص
  • استفاده از قطعات یدکی اورجینال

برای دریافت اطلاعات بیشتر و یا ثبت سفارش، با ما تماس بگیرید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست

جدیدترین پست ها