اعزام تعمیرکار فوری :: ۰۹۱۲۵۸۰۰۱۹۲

رفع خطای 40 70 پکیج ایران رادیاتور در چند دقیقه

ارور 40 70 پکیج ایران رادیاتور + رفع خطا در چند دقیقه

در گذشته، زمانی که پکیج‌های دیواری فاقد سیستم عیب‌یابی هوشمند بودند، برای تشخیص هرگونه مشکل در دستگاه باید تمامی قطعات آن به صورت دستی بررسی می‌شد. این کار زمان‌بر و دشوار بود و در بسیاری از موارد منجر به تشخیص اشتباه و تعمیرات غیرضروری می‌شد.

سیستم عیب‌یابی هوشمند پکیج‌های دیواری با استفاده از سنسورهای مختلف، تمامی عملکردهای دستگاه را به صورت مداوم زیر نظر دارد. در صورت بروز هرگونه مشکل، سیستم عیب‌یابی کدی را روی صفحه نمایش دستگاه نمایش می‌دهد. این کدها به تعمیرکاران کمک می‌کند تا به سرعت و به راحتی مشکل را تشخیص دهند و اقدام به رفع آن کنند.

خطای 40 70 ایران رادیاتور یکی از ارورهای رایج در این پکیج‌ است که نشان‌دهنده افزایش بیش از حد دمای آب در مدار گرمایش است. این ارور در پکیج‌های آنالوگ با چشمک‌زدن چراغ‌های 40 و 70 نمایش داده می‌شود و در پکیج‌های دیجیتال با کد E1 نشان داده می‌شود.


مابقی ارورهارو میتونید در فهرست کامل ارورهای پکیج ایران رادیاتور مشاهده کنید.
فهرست
علت خطای 40 70 ایران رادیاتور

علت چشمک زدن چراغ خطای 40 70 ایران رادیاتور در اکثر موارد مربوط به کمبود فشار آب در مدار گرمایش می باشد. در این شرایط پرشر سوئیچ آب که وظیفه قطع و وصل مدار گرمایش را بر عهده دارد، در وضعیت قطع قرار می گیرد و پکیج قادر به کارکرد نخواهد بود.

در این شرایط فشار آب پکیج پایین تر از حد مجاز (1 تا 2 بار) است. به عبارت ساده تر، عقربه ای که روی گیج پکیج قرار دارد پایین تر از عدد ۱ قرار گرفته است. این امر نشان می دهد که فشار آب پکیج کافی نیست.

این کمبود فشار می تواند به دلایل مختلفی ایجاد شود، از جمله:

 • نشتی در مدار گرمایش
 • کاهش فشار آب ورودی به پکیج
 • هواگیری نشدن مدار گرمایش

در دفترچه راهنمای پکیج ایران رادیاتور، علت این خطا به صورت زیر توضیح داده شده است:

پرشر سوئیچ آب در وضعیت قطع می باشد (مدار آن باز است)

این جمله می تواند باعث شود که افراد تصور کنند که علت این خطا خرابی پرشر سوییچ آب است. در حالی که در اکثر موارد، خرابی پرشر سوییچ آب علت این خطا نیست.
راه های برطرف کردن خطای 40 70

راه های برطرف کردن خطای 40 70

برای رفع این ارور باید فشار آب مدار گرمایش را به مقدار مناسب افزایش داد. فشار مناسب برای مدار گرمایش پکیج ایران رادیاتور 1.5 بار است.

برای افزایش فشار آب مدار گرمایش، باید شیر پرکن پکیج را باز کنید. این شیر معمولاً در زیر پکیج قرار دارد و به رنگ آبی یا مشکی است. شیر پرکن را به آرامی در خلاف جهت عقربه‌های ساعت بچرخانید تا آب وارد مدار گرمایش شود.

پس از افزایش فشار آب مدار گرمایش، باید شیر پرکن را ببندید. سپس، پکیج را ریست کنید. برای ریست کردن پکیج، باید دکمه ریست را که معمولاً در کنار نمایشگر پکیج قرار دارد، فشار دهید.

فراموش نکنید که:

 • قبل از باز کردن شیر پرکن، مطمئن شوید که پکیج خاموش است.
 • شیر پرکن را به آرامی باز کنید تا آب به تدریج وارد مدار گرمایش شود.
 • فشار آب مدار گرمایش را به طور مرتب بررسی کنید تا از افزایش بیش از حد آن جلوگیری کنید.

یکی از دلایلی که باعث بالا نرفتن فشار بار پکیج می شود، کم بودن فشار آب ساختمان است. اگر فشار آب ساختمان کمتر از 0.5 بار باشد، پکیج نمی تواند آب مورد نیاز خود را تامین کند و فشار بار پکیج پایین می ماند.

با انجام این مراحل، ارور 40 70 پکیج ایران رادیاتور باید برطرف شود.

در صورتی که پس از انجام مراحل ذکر شده، ارور همچنان بر روی نمایشگر پکیج باقی ماند، موارد زیر را بررسی کنید:

مانومتر پکیج

مانومتر پکیج، فشار آب مدار گرمایش را نشان می‌دهد. در صورتی که مانومتر پکیج دچار ایراد شده باشد، ممکن است فشار آب مدار گرمایش را به درستی نشان ندهد. در این صورت، باید مانومتر پکیج را تعویض کنید.

رسوب گرفتن مانومتر یا شیر پرکن

رسوب گرفتن مانومتر یا شیر پرکن، می‌تواند باعث مسدود شدن ورودی آنها شود. در این صورت، باید مانومتر یا شیر پرکن را تمیز کنید.

فشار آب ورودی

فشار آب ورودی باید حداقل 1.5 بار باشد. در صورتی که فشار ورودی کمتر باشد، در این صورت، باید فشار آب ورودی را افزایش دهید.

شیر پرکن یا پمپ پکیج

در صورتی که شیر پرکن یا پمپ پکیج دچار ایراد شده باشند، ممکن است فشار آب مدار گرمایش به مقدار مناسب افزایش نیابد. در این صورت، باید شیر پرکن یا پمپ پکیج را تعمیر یا تعویض کنید.
با وجود اینکه عقربه روی 1.5 بار است خطای ۴۰ و ۷۰ چشمک میزند

می تواند به دو دلیل باشد:

 • رسوب گرفتن دهانه برنجی پرشر سوئیچ آب

پرشر سوئیچ آب پکیج دیواری وظیفه تشخیص وجود آب در مدار گرمایش را بر عهده دارد. این قطعه با باز شدن شیر پرکن و ورود آب به مدار گرمایش، فعال می شود و چراغ های ۴۰ و ۷۰ را خاموش می کند.

در صورتی که دهانه برنجی پرشر سوئیچ آب رسوب بگیرد، مسیر ورودی آب به قطعه مسدود می شود و این قطعه به اشتباه تشخیص می دهد که آب در مدار گرمایش وجود ندارد. در نتیجه، چراغ های ۴۰ و ۷۰ را روشن می کند و خطای ۴۰ و ۷۰ را در پکیج ایجاد می کند.

برای رفع این مشکل، می توان با استفاده از یک پیچ گوشتی، مهره های نگهدارنده پرشر سوئیچ آب را باز کرد و دهانه برنجی آن را تمیز کرد. در صورتی که رسوب ها زیاد باشند، می توان از یک برس سیمی برای تمیز کردن آنها استفاده کرد.

ارور 40 70 ایران رادیاتور - رسوب پرشرهوا
 • خرابی پرشر سوئیچ آب

در صورتی که پرشر سوئیچ آب به هر دلیلی خراب شود، ممکن است حتی با وجود وجود آب در مدار گرمایش، چراغ های ۴۰ و ۷۰ را روشن کند و خطای ۴۰ و ۷۰ را ایجاد کند.

برای تشخیص خرابی پرشر سوئیچ آب، می توان با استفاده از یک مولتی متر، مقدار مقاومت قطعه را اندازه گیری کرد. در صورتی که مقاومت قطعه خارج از محدوده استاندارد باشد، پرشر سوئیچ آب خراب است و باید تعویض شود.
تیم تهویه پایتخت

اگر با باز کردن شیر پرکن، فشار آب مدار گرمایش به 1.5 بار نرسید، باید به دنبال نشتی در مدار گرمایش باشید. نشتی می‌تواند در هر قسمتی از مدار گرمایش، از جمله لوله‌ها، رادیاتورها، شیرهای فلکه و … رخ دهد.

اگر نشتی در مدار گرمایش پیدا نشد، احتمال خرابی پرشر سوئیچ آب وجود دارد. در این صورت، باید پرشر سوئیچ آب را تعویض کنید.

در صورتی که پس از طی کردن مراحل گفته شده، ارور 40 70 پکیج ایران رادیاتور همچنان بر روی نمایشگر پکیج باقی ماند، باید پکیج را توسط تعمیرکار متخصص بررسی کنید. تیم تهویه پایتخت واقع در غرب تهران آماده خدمت رسانی به شما همشهریان عزیز است.
تهویه پایتخت، با بیش از 10 سال تجربه در زمینه تعمیر و نصب کولر گازی در غرب تهران، تعمیر و نصب پکیج در غرب تهران خدمات خود را با کیفیت و قیمتی مقرون به صرفه ارائه می‌دهد. این مجموعه تمامی برندهای کولر گازی و پکیج را تعمیر می‌کند و خدمات تعمیر شامل عیب یابی، تعمیر و تعویض قطعات، شارژ گاز و سرویس و نگهداری می‌شود.

خدمات نصب تهویه پایتخت نیز با بهترین کیفیت و قیمت ارائه می‌شود. این مجموعه خدمات نصب شامل مشاوره رایگان، نصب اصولی و استاندارد و تست و راه اندازی می‌شود.

از مزایای خدمات تهویه پایتخت می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • سابقه طولانی و درخشان
 • کادر مجرب و متخصص
 • استفاده از قطعات یدکی اورجینال

برای دریافت اطلاعات بیشتر و یا ثبت سفارش، با ما تماس بگیرید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست

جدیدترین پست ها