اعزام تعمیرکار فوری :: ۰۹۱۲۵۸۰۰۱۹۲

ارور 80 ایران رادیاتور – همه چیز درباره این خطا

ارور 80 ایران رادیاتور – همه چیز درباره این خطا

ارور 80 ایران رادیاتور، کد خطایی است که در صورت بالا رفتن بیش از حد دمای آب در پکیج ایران رادیاتور نمایش داده می‌شود. این ارور موجب خاموش شدن پکیج و توقف کار آن می‌شود. در حالت عادی، دمای آب در مبدل اصلی پکیج باید بین 55 تا 80 درجه سانتیگراد باشد. اگر دمای آب از 80 درجه سانتیگراد فراتر رود، ترموستات حد فعال می‌شود و پکیج را خاموش می‌کند. این کار برای جلوگیری از آسیب دیدن قطعات داخلی پکیج انجام می‌شود.

در پکیج دیواری ایران رادیاتور، کدخطای 80 ممکن است در مدل‌هایی مانند E24FF، ECO22FF و B24FF دیده شود. با ما همراه باشید تا با روش های برطرف کردن این ارور آشنا شوید.


مابقی ارورهارو میتونید در فهرست کامل ارورهای پکیج ایران رادیاتور مشاهده کنید.
فهرست
علت ارور 80 ایران رادیاتور

علت ارور ۸۰ ایران رادیاتور

در پکیج ایران رادیاتور، آب گرم با استفاده از شعله‌ای که در دستگاه وجود دارد، تولید می‌شود. این دما توسط یک گیج درجه‌بندی دما تنظیم می‌شود. اگر به هر دلیلی دستگاه نتواند این دما را کنترل کند و از دمای مشخص شده فراتر برود، ارور 80 پکیج نمایان می‌شود.

به عبارت ساده‌تر، وقتی آب داخل پکیج بیش از حد داغ می‌شود، ترموستات حد دستگاه عمل می‌کند و پکیج را خاموش می‌کند. این امر برای جلوگیری از آسیب دیدن دستگاه و سایر قطعات انجام می‌شود.

اگر به دفترچه راهنمای پکیج مراجعه کنید در توضیح این خطا نوشته:

ترموستات حدی 105 عمل کرده است

اولین چیزی که به ذهن می رسد این است که ترموستات حدی خراب شده است، اما این همیشه درست نیست.

در این حالت، بهترین کار این است که با یک سرویس‌کار پکیج دیواری تماس بگیرید تا مشکل را بررسی کند و آن را برطرف نماید. سرویس‌کار با بررسی دستگاه، علت بروز ارور 80 ایران رادیاتور را تشخیص می‌دهد و اقدامات لازم را برای رفع آن انجام می‌دهد.
گرفتگی مدار شوفاژ

یکی از علت‌های شایع ارور 80 ایران رادیاتور، گرفتگی مدار شوفاژ است. این گرفتگی می‌تواند به دلایل مختلفی ایجاد شود که در ادامه به آن‌ها می‌پردازیم.

گرفتگی ناشی از اشتباه مصرف کننده

وقتی شوفاژ روشن است، آب داغ از پکیج به مدار شوفاژ جریان دارد. این آب داغ باعث میشود که رسوب ها در لوله های شوفاژ حل بشوند و به مرور زمان از بین بروند.

وقتی شیرهای زیر پکیج بسته شود، جریان آب در مدار شوفاژ قطع میشود. در این صورت، رسوب ها در لوله ها شروع به ته نشین شدن می کنند. اگر این کار به مدت طولانی ادامه داشته باشد، رسوب ها به مرور زمان ضخیم تر شده و باعث گرفتگی مدار شوفاژ می شود. بنابراین، برای جلوگیری از گرفتگی مدار شوفاژ، باید شیرهای زیر پکیج را فقط در زمانی که شوفاژ خاموش است، ببندید.

اگر کاربر اقدام به بستن شیرهای رادیاتورها کند، این کار باعث می‌شود که جریان آب در مدار شوفاژ مختل شود و در نهایت به ارور 80 در پکیج ایران رادیاتور منجر شود.

گرفتگی ناشی از رسوب

در بعضی مواقع، گرفتگی مدار شوفاژ ناشی از ایجاد رسوب شدید در رادیاتورها است. این رسوبات می‌توانند در طول زمان در رادیاتورها جمع شوند و باعث کاهش راندمان انتقال حرارت شوند. در نتیجه، آب در مدار شوفاژ به سرعت گرم می‌شود و باعث ارور 80 می‌شود.

همچنین، ممکن است این رسوبات در صافی برگشت رادیاتور گیر کنند و باعث کیپ شدن صافی برگشت شوفاژ شوند. در این صورت نیز جریان آب در مدار شوفاژ مختل می‌شود و در نهایت به ارور 80 منجر می‌شود.

گرفتگی مدار شوفاژ

اگر گرفتگی مدار شوفاژ برطرف نشود، می‌تواند باعث سوختن پمپ پکیج شود. پمپ پکیج وظیفه گردش آب در مدار شوفاژ را بر عهده دارد. اگر جریان آب در مدار شوفاژ مختل شود، پمپ پکیج مجبور می‌شود با سرعت بیشتری کار کند تا بتواند آب را در مدار به گردش درآورد. این کار باعث افزایش دمای پمپ پکیج و در نهایت سوختن آن می‌شود.
خرابی ترموستات حد

خرابی ترموستات حد ارور ۸۰ ایران رادیاتور

ترموستات حد، یک قطعه مکانیکی یا الکترونیکی است که دمای آب را در یک محدوده مشخص کنترل می کند. در آبگرمکن های ایران رادیاتور، این قطعه وظیفه دارد دمای آب را در محدوده 70 درجه سانتیگراد نگه دارد. اگر دمای آب از این حد بیشتر شود، ترموستات حد فرمان قطع جریان برق را به برد آبگرمکن می دهد و آبگرمکن خاموش می شود.

خرابی ترموستات حد، یکی از دلایل نادر بروز خطا 80 است. این قطعه معمولاً عمر طولانی دارد و به ندرت خراب می شود. اگر ترموستات حد خراب شود، آبگرمکن حتی با ریست کردن کد خطا نیز روشن نمی شود. پس اگر گکیج را ریست کردید و روشن شد، مشکل از این قطعه نیست.
پمپ پکیج

پمپ پکیج در پکیج ایران رادیاتور

پمپ پکیج یکی از قطعات اصلی پکیج است که وظیفه گردش آب در مدار گرمایش و مدار آب گرم مصرفی را بر عهده دارد. در صورتی که پمپ پکیج به درستی کار نکند، می‌تواند باعث بروز مشکلاتی مانند ارور 80 پکیج شود.

از آنجایی که پمپ پکیج وظیفه گردش آب در مدار گرمایش را بر عهده دارد، در صورتی که پمپ به درستی کار نکند، آب در مدار گرمایش به خوبی گردش نمی‌کند و دمای آب به سرعت بالا می‌رود. این اتفاق می‌تواند باعث بروز ارور 80 پکیج شود.

برای رفع ارور 80 ایران رادیاتور در صورتی که مشکل از پمپ پکیج باشد، باید پمپ را تعمیر یا تعویض کرد. تعمیر پمپ پکیج در صورتی که مشکل جدی نباشد، امکان‌پذیر است. اما در صورتی که مشکل پمپ پکیج جدی باشد، باید پمپ را تعویض کرد.
بالا بودن بیش از حد شعله

اگر شعله پکیج بیش از حد بالا باشد، باعث می‌شود که دمای آب در پکیج به سرعت افزایش یابد. این افزایش دما باعث می‌شود که ترموستات حد عمل کند و پکیج را خاموش کند. در این حالت، کد خطای 80 روی صفحه نمایش پکیج ظاهر می‌شود.

معمولاً تنظیم شعله پکیج به صورت دستی انجام می‌شود. اگر تنظیم شعله به درستی انجام نشود، ممکن است شعله بیش از حد بالا باشد.

در صورتی که به تنظیم نادرست شعله مشکوک هستید، می‌توانید به صورت موقت دمای شوفاژ و آب گرم مصرفی را از روی پکیج کاهش دهید. این کار باعث می‌شود که شعله پکیج کوچکتر شود و دمای آب به سرعت افزایش نیابد.

با این حال، بهتر است که در اسرع وقت برای تنظیم شعله پکیج با یک تعمیرکار متخصص تماس بگیرید. تعمیرکار می‌تواند تنظیم شعله را به درستی انجام دهد و از بروز مجدد این مشکل جلوگیری کند.
کثیف بودن توری صافی برگشت

توری صافی برگشت، یک صفحه فلزی مشبک است که در مسیر برگشت آب گرم از رادیاتورها به پکیج قرار می‌گیرد. این توری برای جلوگیری از ورود رسوبات، رسوب و دیگر مواد جامد به پکیج نصب می‌شود.

کثیف بودن توری صافی برگشت، می‌تواند باعث بروز مشکلات مختلفی در پکیج شود. یکی از این مشکلات، بروز ارور 80 ایران رادیاتور است.

وقتی توری صافی برگشت کثیف باشد، جریان آب گرم از رادیاتورها به پکیج کاهش می‌یابد. این امر باعث می‌شود که پمپ پکیج برای جبران کاهش جریان آب، فشار بیشتری را به کار بیاندازد. در نهایت، این فشار زیاد باعث بروز ارور 80 در پکیج می‌شود.

برای تمیز کردن توری، باید پکیج را خاموش کرده و شیر ورودی آب را ببندید. سپس، می‌توانید توری صافی را با آب یا یک برس تمیز کنید.
رسوب گرفتن مبدل اصلی

رسوب گرفتن مبدل اصلی

مبدل اصلی پکیج ایران رادیاتور، قطعه ای است که وظیفه گرم کردن آب در پکیج شوفاژ را بر عهده دارد. این قطعه از دو لوله مسی تشکیل شده است که در داخل یکدیگر قرار گرفته اند. آب سرد از یک لوله وارد مبدل شده و با عبور از میان لوله دیگر که آب گرم است، گرم می شود.

مبدل اصلی، هم برای گرمایش و هم برای آب گرم مصرفی مورد استفاده قرار می گیرد. به همین دلیل، در معرض رسوب گرفتن قرار دارد. این رسوب، باعث کاهش سطح مقطع لوله ها شده و در نتیجه، باعث کاهش انتقال حرارت می شود.

در صورتی که رسوب مبدل اصلی پکیج ایران رادیاتور، بیش از حد زیاد شود، ممکن است باعث بروز ارور 80 در پکیج شود. این ارور، نشان دهنده این است که مبدل اصلی پکیج، قادر به گرم کردن آب به حد کافی نیست.

برای رفع ارور 80 پکیج ایران رادیاتور به دلیل رسوب گرفتن مبدل اصلی، باید مبدل را رسوب زدایی کرد. رسوب زدایی مبدل اصلی پکیج، معمولا توسط سرویسکاران متخصص انجام می شود.
تهویه پایتخت، با بیش از 10 سال تجربه در زمینه تعمیر و نصب کولر گازی در غرب تهران، تعمیر و نصب پکیج در غرب تهران خدمات خود را با کیفیت و قیمتی مقرون به صرفه ارائه می‌دهد. این مجموعه تمامی برندهای کولر گازی و پکیج را تعمیر می‌کند و خدمات تعمیر شامل عیب یابی، تعمیر و تعویض قطعات، شارژ گاز و سرویس و نگهداری می‌شود.

خدمات نصب تهویه پایتخت نیز با بهترین کیفیت و قیمت ارائه می‌شود. این مجموعه خدمات نصب شامل مشاوره رایگان، نصب اصولی و استاندارد و تست و راه اندازی می‌شود.

از مزایای خدمات تهویه پایتخت می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • سابقه طولانی و درخشان
  • کادر مجرب و متخصص
  • استفاده از قطعات یدکی اورجینال

برای دریافت اطلاعات بیشتر و یا ثبت سفارش، با ما تماس بگیرید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست

جدیدترین پست ها