اعزام تعمیرکار فوری :: ۰۹۱۲۵۸۰۰۱۹۲

رفع ارور e31

ارور e31 پکیج ایران رادیاتور

مهمترین علت ارور e31 ایران رادیاتور، به دلیل خراب شدن ترمیستور شوفاژ یا انتیسی رخ می‌دهد و باید این قطعه تعویض شود. علاوه بر این، ممکن است این ارور به دلیل خرابی درخت سیم‌ها یا برد پکیج نیز رخ دهد. در نهایت، خرابی ترمیستور گاهی می‌تواند باعث عملکرد نادرست پکیج شود. بنابراین، برای رفع این ارور، لازم است قطعات مذکور را بررسی و در صورت نیاز تعویض کنید.

اگر شما به دفترچه راهنمای پکیج ایران رادیاتور مراجعه کنید در توضیح این خطا متن زیر را خواهید دید : 

سنسور شوفاژ اتصال کوتاه کرده است 

در این پست تلاش می کنیم به بررسی دقیق ارور E31 ایران رادیاتور بپردازیم و تا حد امکان راه های برطرف شدن این مشکل را بیان نماییم .
رفع ارور E31 در پکیج ایران رادیاتور  

این خطا در دستگاههایی مثل L24ff  ایران رادیاتور  و L28ff و L36FF رخ می دهد

 ارور E31 پکیج ایران رادیاتور نشانه خراب شدن  انتیسی [ترمیستور ] شوفاژ می باشد و باید این قطعه تعویض شود. این قطعه اگر نیمسوز شود ممکن است علت  سرد و گرم شدن آب پکیج شود.

بقیه مواردی که اشاره می کنم احتمالشون خیلی کم هست . 
در آمدن سیمهای انتیسی از جای فیش

یکی از موارد ارور E31 پکیج ایران رادیاتور در آمدن این سیم انتیسی از فیش انتیسی هست البته با احتمال خیلی کم. پس آن را چک کنید .
خرابی درخت سیم 

ممکن است سیمی که اتصال انتیسی به برد را انجام می دهد دچار نقص شده باشد در اکثر موارد این نقص در اثر خیس شدن سیم اتفاق می افتد. 
اثر خرابی برد 

همه فرمانهای پکیج توسط برد اجرا می شود . اخلال در مدار برد باعث بروز ارور های در قطعات می شود هرچند که این احتمال هم کم هست ولی یکی از مورد خطای E31 خرابی برد پکیج هست 

خطای E31 در برد پکیج ایران رادیاتورنشانه های خرابی انتیسی پکیج دیواری

با توجه به عملکردی که برای انتیسی یا ترمیستور گفته شد ، خراب شدن آن باعث عملکرد نادرست پکیج در تنظیم آب گرم و دمای محیط می‌شود.

 •  علائم خرابی انتیسی پکیج مربوط به تنظیم نشدن دمای محیط می‌شود. در این حالت پکیج توانایی شناسایی دمای شعله را ندارد و ممکن است بیش از حد گرما تولید کند. این موضوع باعث می‌شود که شوفاژها محیط را بیش از حد گرم کنند.
 •  خرابی این ترمیستور حرارتی باعث می‌شود که آب گرم خروجی خیلی گرم‌تر یا سردتر از دمایی که تنظیم کردید، باشد.
 •   در صورتی که NTC خراب شود، سنسورهای حفاظتی پکیج فعال می‌شوند و از عملکرد دستگاه  جلوگیری می‌کنند.نحوه تعمیر سنسور انتیسی پکیج (مخصوص سرویسکارها) برای خطای E31 ایران رادیاتور 

– افرادی که تخصص ندارند به هیچ وجه این کار را نکنند

 • پیش از انجام هر کاری باید ایمنی را رعایت کنید و پکیج را از برق خارج کنید 
 •  سپس به جدا کردن ترمیستور انتیسی از لوله مسی بپردازید.
 •  پس از اینکه ترمیستور را باز کردید، بهتر است برای مقایسه یک ترمیستور سالم تهیه کرده و در کنار آن قرار دهید، توجه کنید، در صورتی که دمای محیط حدود ۲۵ درجه c است، نیاز به سنسور سالم نیست.
 •  در مرحله بعد، اهم متر را روی رنج ده کیلو اهم یا بیشتر تنظیم کرده و سپس دوسر آن را به دوسر سنسور که از قبل باز کردید وصل کنید.
 •  در این حالت اهم متر، باید مقدار 10k اهم را نمایش دهد.

این روش در حالتی است که دمای محیط ۲۵ درجه c باشد، در غیر این حالت از یک سنسور انتیسی سالم استفاده کنید و عدد نمایش داده شده روی اهم متر را بعد از بررسی سنسور انتیسی سالم و ترمیستور انتیسی که قصد تست کردن آن را دارید، مقایسه کنید.

از این روش متوجه سالم بودن ترمیستور خواهید شد.


مابقی ارورهارو میتونید در فهرست کامل ارورهای پکیج ایران رادیاتور مشاهده کنید.

 انتیسی  تعمیر شدنی نیست و در صورتی که متوجه خرابی سنسور انتیسی  شدید به عنوان مثال ارور E31 ایران رادیاتور، باید آن را تعویض کنید. میتوانید از سرویسکارهای تهویه پایتخت کمک بگیرید.

تهویه پایتخت، با بیش از 10 سال تجربه در زمینه تعمیر و نصب کولر گازی در غرب تهران، تعمیر و نصب پکیج در غرب تهران خدمات خود را با کیفیت و قیمتی مقرون به صرفه ارائه می‌دهد. این مجموعه تمامی برندهای کولر گازی و پکیج را تعمیر می‌کند و خدمات تعمیر شامل عیب یابی، تعمیر و تعویض قطعات، شارژ گاز و سرویس و نگهداری می‌شود.

خدمات نصب تهویه پایتخت نیز با بهترین کیفیت و قیمت ارائه می‌شود. این مجموعه خدمات نصب شامل مشاوره رایگان، نصب اصولی و استاندارد و تست و راه اندازی می‌شود.

از مزایای خدمات تهویه پایتخت می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • سابقه طولانی و درخشان
 • کادر مجرب و متخصص
 • استفاده از قطعات یدکی اورجینال
 • ارائه ضمانت نامه کتبی

برای دریافت اطلاعات بیشتر و یا ثبت سفارش، با ما تماس بگیرید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست

جدیدترین پست ها