اعزام تعمیرکار فوری :: ۰۹۱۲۵۸۰۰۱۹۲

رفع ارور e41

ارور e41 پکیج ایران رادیاتور

اگر شما به دفترچه راهنمای پکیج ایران رادیاتور مراجعه کنید در توضیح این خطا متن زیر را خواهید دید : 

سنسور آبگرم اتصال کوتاه شده است 

ارور E41 پکیج ایران رادیاتور به دلیل خرابی سنسور آب گرم مصرفی است. این سنسور که به ترمیستور نیز معروف است، وظیفه اندازه‌گیری دمای آب گرم مصرفی را بر عهده دارد. در صورتی که این سنسور خراب شود، پکیج نمی‌تواند دمای آب گرم را به درستی تشخیص دهد و در نتیجه، عملکرد آن دچار اختلال می‌شود.

در این پست به بررسی دقیق ارور E41 ایران رادیاتور بپردازیم :

ارور E41 پکیج ایران رادیاتور در دستگاههایی مثل L28ff  ایران رادیاتور  و L36ff  رخ می دهد و البته همه پکیج های سری دیجیتال.


مابقی ارورهارو میتونید در فهرست کامل ارورهای پکیج ایران رادیاتور مشاهده کنید.
خراب بودن انتیسی 

ارور E41 پکیج ایران رادیاتور نشانه خراب شدن  انتیسی [ترمیستور ] ابگرم مصرفی می باشد و باید این قطعه تعویض شود. این قطعه اگر نیمسوز شود ممکن است  دلیل سرد و گرم شدن آب پکیج شود. بقیه مواردی که اشاره می کنم احتمالشون خیلی کم هست .  
در آمدن سیم های انتیسی

 هر چند که احتمالش کم هست ولی یکی از موارد ارور E41 پکیج ایران رادیاتور در آمدن این سیم انتیسی از فیش انتیسی   هست. پس آن را چک کنید  . در تصویر بالا می توانید سیم های مرتبط با انتیسی را مشاهده کنید 

انواع انتیسی و ارور E41 ایران رادیاتورخرابی درخت سیم  و خطای E41 در پکیج ایران رادیاتور

ممکن است سیمی که اتصال انتیسی به برد را انجام می دهد دچار نقص شده باشد در اکثر موارد این نقص در اثر خیس شدن سیم اتفاق می افتد. 
ارور E41 در اثر خرابی برد 

همه فرمانهای پکیج توسط برد اجرا می شود. اخلال در مدار برد باعث بروز ارور های در قطعات می شود هرچند که این احتمال هم کم هست ولی یکی از مورد خطای E41 خرابی برد پکیج هست 
نشانه های خرابی انتیسی پکیج دیواری

با توجه به عملکردی که برای انتیسی یا ترمیستور گفته شد ، خراب شدن آن باعث عملکرد نادرست پکیج در تنظیم آب گرم و دمای محیط می‌شود.

 1.  علائم خرابی انتیسی پکیج مربوط به تنظیم نشدن دمای محیط می‌شود. در این حالت پکیج توانایی شناسایی دمای شعله را ندارد و ممکن است بیش از حد گرما تولید کند. این موضوع باعث می‌شود که شوفاژها محیط را بیش از حد گرم کنند.
 2.  خرابی این ترمیستور حرارتی باعث می‌شود که آب گرم خروجی خیلی گرم‌تر یا سردتر از دمایی که تنظیم کردید، باشد.
 3.   در صورتی که انتیسی خراب شود، سنسورهای حفاظتی پکیج فعال می‌شوند و از عملکرد دستگاه  جلوگیری می‌کنند.نحوه تعمیر سنسور انتیسی پکیج – مخصوص سرویسکارها 

– افرادی که تخصص ندارند به هیچ وجه این کار را نکنند

 • پیش از انجام هر کاری باید ایمنی را رعایت کنید و پکیج را از برق خارج کنید 
 •  سپس به جدا کردن ترمیستور انتیسی از لوله مسی بپردازید.
 •  پس از اینکه ترمیستور را باز کردید، بهتر است برای مقایسه یک ترمیستور سالم تهیه کرده و در کنار آن قرار دهید، توجه کنید، در صورتی که دمای محیط حدود ۲۵ درجه c است، نیاز به سنسور سالم نیست.
 •  در مرحله بعد، اهم متر را روی رنج ده کیلو اهم یا بیشتر تنظیم کرده و سپس دوسر آن را به دوسر سنسور که از قبل باز کردید وصل کنید.
 •  در این حالت اهم متر، باید مقدار 10k اهم را نمایش دهد.

این روش در حالتی است که دمای محیط ۲۵ درجه c باشد، در غیر این حالت از یک سنسور انتیسی سالم استفاده کنید و عدد نمایش داده شده روی اهم متر را بعد از بررسی سنسور انتیسی سالم و ترمیستور انتیسی که قصد تست کردن آن را دارید، مقایسه کنید.

از این روش متوجه سالم بودن ترمیستور خواهید شد.

 انتیسی تعمیر شدنی نیست و در صورتی که متوجه خرابی سنسور انتیسی  شدید به عنوان مثال ارور E41 ایران رادیاتور، باید آن را تعویض کنید. حتما حتما با کارشناسان تهویه پایتخت مشورت بگیرید.
تهویه پایتخت، با بیش از 10 سال تجربه در زمینه تعمیر و نصب کولر گازی در غرب تهران، تعمیر و نصب پکیج در غرب تهران خدمات خود را با کیفیت و قیمتی مقرون به صرفه ارائه می‌دهد. این مجموعه تمامی برندهای کولر گازی و پکیج را تعمیر می‌کند و خدمات تعمیر شامل عیب یابی، تعمیر و تعویض قطعات، شارژ گاز و سرویس و نگهداری می‌شود.

خدمات نصب تهویه پایتخت نیز با بهترین کیفیت و قیمت ارائه می‌شود. این مجموعه خدمات نصب شامل مشاوره رایگان، نصب اصولی و استاندارد و تست و راه اندازی می‌شود.

از مزایای خدمات تهویه پایتخت می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • سابقه طولانی و درخشان
 • کادر مجرب و متخصص
 • استفاده از قطعات یدکی اورجینال

برای دریافت اطلاعات بیشتر و یا ثبت سفارش، با ما تماس بگیرید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست

جدیدترین پست ها